CLASS 1A NORTHWEST

Madison Brevik, jr., Harris-Lake Park; Carah Drees, jr., Westwood; Madison Goodwin, jr., Kingsley-Pierson; Kayla Mayer, sr., Le Mars Gehlen; Morgan Lynch, sr., Newell-Fonda; Olivia Larsen, jr., Newell-Fonda; Toni Alesch, jr., GTRA; Chloe Bunkers, soph, Le Mars Gehlen; Katie Peters, jr., Le Mars Gehlen; Taylor Meyer, jr., Harris-Lake Park; Katelyn Langel, jr., Le Mars Gehlen; Rachel Nelson, sr., Siouxland Christian; Kaylee Smits, jr., Westwood; Shayna DeRoon, sr., Trinity Christian; Addison Hirschman, sr., Kingsley-Pierson; Courtney Waterbury, sr., Akron-Westfield.

Coach of Year: Mike Meyer, Le Mars Gehlen

CLASS 2A NORTHWEST

Sutton Schlumbohm, soph, Central Lyon; Olivia Granstra, soph, Western Christian; Kaley Stoulp, sr., Hinton; Madeline Else, jr., Ridge View; Abbie Ericson, sr., West Sioux; Madyson Grotewold, jr., West Lyon; Kennady Hatch, sr., Sioux Central; Abigal Ney, sr., Hartley-Melvin-Sanborn; Christina Boogerd, sr., Boyden-Hull; Ashtyn Veerbeek, sr., Western Christian; Corinna Timmermans, jr., Unity Christian; Jori Bronner, jr., Unity Christian; Lauren Rohwer, sr., Alta-Aurelia; Hallie Reuter, sr., Hinton; Jessi De Jager, sr., Western Christian; Laney Stanton, sr., Alta-Aurelia; Gabbie Herzberg, jr., Manson NW Webster.

Coach of Year: Patty Timmermans, Unity Christian

CLASS 3A WEST

Aimee Adams, jr., Carroll Kuemper; Alexis Toering, sr., Sioux Center; Sierra Athen, sr., Red Oak; Hannah Schmitt, sr., East Sac County; Jordyn Van Maanen, sr., Sioux Center, Kara Peter, soph, Carroll Kuemper; Maci Overmohle, jr., Carroll Kuemper; Emma Loveall, soph, Spirit Lake; Kalee Peter, sr., Carroll Kuemper; Kealey Anderson, jr., Shenandoah; Hannah Seil, sr., South Central Calhoun; Katie Wagner, sr., Sheldon; Sydney Streicher, sr., Red Oak.

Coach of Year: Julie Oldenkamp, Sioux Center.

CLASS 4A WEST

Olivia Vier, sr., Ballard; Lexi Sneller, sr., Sergeant Bluff-Luton; Madison Harms, jr., Sergeant Bluff-Luton; Sami Schepers, sr., ADM; Claire Sandvig, sr., Boone; Katherine Poore, sr., Lewis Central; Grace McDonald, jr., Winterset; Samantha McCabe, sr., Bishop Heelan; Haley Leinen, sr., Harlan; Jordan Hook, sr. ADM; Meagan Holt, sr., Lewis Central; Kylee Christensen, sr., Sergeant Bluff-Luton; Amie Berndt, jr., Carlisle.

Coach of Year: Renee Winkel, Sergeant Bluff-Luton

NOTE: Cailey Schaa, sr., Council Bluffs Abraham Lincoln was the lone Missouri River Conference member to earn Class 5A all district honors.

0
0
0
0
1

Load comments