Class 1A

District 3

At Manson, Iowa

Teams: Alta/Aurelia, Belmond-Klemme, Eagle Grove East Sac County, Emmetsburg, Graettinger-Terril/RA, Lake Mills, Manson Northwest Webster, Mason City Newman, North Union, Sioux Central, St. Edmond, West Bend-Mallard, West Fork, West Hancock

Local Qualifiers: Alta/Aurelia - Alex De Roos (170); Nicholas Gaes (220); East Sac Co. - Nathan Thomsen (126); Garret Bruce (152); Austin Corbin (195); Kipp Corbin (285)

District 7

At Inwood, Iowa

Teams: Akron-Westfield, Hartley-Melvin-Sanborn, Hinton, Kingsley-Pierson, Lawton-Bronson, Maple Valley-Anthon-Oto, Okoboji, Sibley-Ocheyedan, Ridge View, West Lyon, West Monona, West Sioux, Western Chrisitan, Westwood, Woodbury Central

Local Qualifiers: Akron-Westfield - Hunter Walkingstick (120), John Henrich (160), Christian Wolthuizen (182); HMS - Tommy Heetland (182), Kaleb Schnurr (195); Hinton - Aiden Christiansen (113), Kyle Brighton (138), Thomas Bishop (220); Kingsley-Pierson - Jaden Clements (106), Alex Hanner (170); Lawton-Bronson - Austin Eilers (152); MVAO - Bryce Kafton (120), Dylan Lewis (285); Okoboji - Hunter Abrahamson (126), Blake Abrahamson (132); Sibley-Ocheyedan - Jose Flores (106), Mario Martinez (113), Trey Schuck (126), Mitchell Paca (138), Hunter DeJong (195); West Lyon - Korey Knoblock (106), Johnny Perez (132), William Kooi (138), Payton Klarenbeek (152), Levi Metzger (170), Monte Pottebaum (220); West Monona - E.J. Hildreth (126), Sean Pinkelman (132), Marvin Hildreth (138), Seth Watson (145), Wyatt Schoenherr (160), Darius Gashe (195); West Sioux - Adam Allard (113), Dillon Lynott (120), Kory Van Oort (145), Trevor Schuller (160), Neddy Montes (170), Wyatt Johnson (220), Darlyn Marquez (285); Western Christian - Andrew Cox (145), Tristan Mulder (152), Spencer Cox (285); Westwood - Brennan Brown (120), Jeremiah Adams (182), Zach Adams (195), Trenton Dirks (220), Nathan Payne (285); Woodbury Central - Beau Klingensmith (106), Brackett Locke (113), Carter Schultzen (126), Nate Monahan (132), Wade Mitchell (145), Garrett Arment (152), Anthony Baird (160), Jake Dennison (170), Jim Moss (182).

Class 2A

District 7

At Sioux Center, Iowa

Teams: Bishop Heelan, Boyden-Hull/Rock Valley, Central Lyon/George-Little Rock, Cherokee, Estherville Lincoln Central, MOC-Floyd Valley, OA-BCIG, Sheldon-South O'Brien, Sergeant Bluff-Luton, Sioux Center, Spencer, Spirit Lake Park

Local Qualifiers: Bishop Heelan - Mitchell Joines (126), Brennan Todd (138), Frank Vondrak (152), Luke Martin (160), Isiah Gilmore (170), Caleb Engel (182), Shyler Langley (195), Kobe Clayborne (285); BHRV - Austin Rozeboom (145), Chris VanDerBrink (220); CLGLR - Cody Kramer (106), Daniel Schriever (120), Seth Deatsch (126), Gable Sieperda (132), Kalen Meyer (145), Kolten Bus (182), Austin Winkel (195), Jarrett Meyer (220), Ross Wiertsema (285); Cherokee - Mason Hill (106), Kade Jurgensen (138), Tyler Zeimen (170); MOC-FV - Johnny Hua (106), Conner Huss (182); OA-BCIG - Jake Nieman (113), Kurtis Krager (120), Blake Anderson (195), Tyler Anderson (220), Ryder Meek (285); SB-L - Jherek Dillavou (106), Nate Curry (113), Jack Gaukel (120), Isaac Bryan (126), Ethan Kempema (132), Easton Graff (138), Alex Freiberg (160), Bradyn Barclay (170); Sheldon-South O'Brien - Dakota Johannes (152), Luke Jenness (182), TK Lang (285); Sioux Center - Avery Sandbulte (132), Ernesto Cardenas (145), Roberto Cardenas (152); Spencer - T.J. Arnold (120), Cade Hopkins (126), Isiah Spencer (145), Brody Kacmarynski (160); Spirit Lake - Joe Waters (113), Isaac Dixon (132), Jayden Gilge (138), Kyler Rieck (152), Adam Skopec (160), Koltyn Bradley (195), Dakoda Powell (220).

Class 3A

District 6

At Sioux City North

Teams: Denison-Schleswig, Fort Dodge, Le Mars, Lewis Central, Sioux City East, Sioux City North, Sioux City West, Storm Lake

Ranked Wrestlers: Drake Ayala, No. 2 106, Fort Dodge; Carson Taylor, No. 4 113, Fort Dodge; Brody Teske, No. 1 126, Fort Dodge; Drew Bennett, No. 2 132, Fort Dodge; Drevon Ross, No. 5 138, Fort Dodge; Damond Lockner, No. 3 145, Fort Dodge; Gabe Kjeldgaard, No. 7 145, Lewis Central; Cayd Lara, No. 2 152, Fort Dodge; Caleb Kingery, No. 9 152, Lewis Central; Levi Egli, No. 7 160, Fort Dodge; Clement Oyadare, Sr. No. 8 170, SC North; Kaden Smith, No. 10 170, Fort Dodge; Brock Bortolotti, No. 6 195, Lewis Central.

Outbrain