Class 3A

1. Fort Dodge, 2. WDM Valley, 3. Waukee, 4. SE Polk, 5. Glenwood, 6. Johnston, 7. Iowa City West, 8. Dubuque Hempstead, 9. Iowa City High, 10. Waverly-Shell Rock

Final Individual Rankings

106

1. Cullan Schriever (So) Mason City, 2. Drake Ayala (Fr) Fort Dodge, 3. Grant Harbour (Fr) Norwalk, 4. Lucas Uliano (Fr) Waukee, 5. Aiden Evans (So) Bettendorf, 6. Devin Harmison (Jr) SE Polk, 7. Ethan Wood-Finley (So) IC High, 8. Cael Cox (Fr) Ankeny, 9. Bailey Roybal (Fr) Cedar Falls, 10. Bryce Parke (Fr) Linn-Mar

113

1. Nick Oldham (Jr) WDM Valley, 2. Caleb Rathjen (Fr) Ankeny, 3. Dillon Gottschalk (Sr) Dubuque Hempstead, 4. Carson Taylor (So) Fort Dodge, 5. Nate Kahoe (Jr) DM Lincoln, 6. Caleb Helgeson (Fr) Johnston, 7. Jakey Penrith (Jr) Cedar Falls, 8. Nick Miller (Jr) Waukee, 9. Noah Blubaugh (Jr) Ankeny Centennial, 10. Anthony Humpal (Sr) CB Thomas Jefferson

120

1. Kyle Biscoglia (Sr) Waukee, 2. Kobey Pritchard (Sr) SE Polk, 3. Conrad Braswell (Jr) CR Prairie, 4. Zachary Thompson (Sr) Perry, 5. Dylan Albrecht (Jr) Waverly-Shell Rock, 6. Ben Monroe (So) Ankeny Centennial, 7. Derek Anderson (Jr) Ankeny, 8. Thomas Edwards (So) Johnston, 9. Logan Adamson (Fr) Bettendorf, 10. Keegan Schultschik (Sr) CR Xavier

126

1. Brody Teske (Sr) Fort Dodge, 2. Joe Pins (Jr) Dubuque Hempstead, 3. Caleb McCabe (Jr) North Scott, 4. Brock Espalin (So) DM East, 5. Kaleb Olejniczak (Jr) Perry, 6. Evan Yant (So) Waverly-Shell Rock, 7. Colby Schriever (So) Mason City, 8. Cody Anderson (So) Waukee, 9. Cam Shaver (Sr) CR Kennedy, 10. Camden Baarda (So) SE Polk

132

1. Zach Price (Sr) Johnston, 2. Drew Bennett (Sr) Fort Dodge, 3. Eli Loyd (So) Pleasant Valley, 4. Caleb Corbin (Fr) WDM Valley, 5. Graham Gambrall (Fr) IC West, 6. Will Foreman (Sr) CR Washington, 7. Lance Bormann (Sr) IC High, 8. Dylan Falck (So) CR Kennedy, 9. Matthew Jordan (Jr) DM East, 10. Ryan Strickland (Jr) SE Polk

138

1. Zach Stewart (Sr) Perry, 2. Conner Dalton (Sr) DM Lincoln, 3. Deville Dentis (Jr) DM East, 4. Will Jefferson (Jr) Bettendorf, 5. Drevon Ross (Jr) Fort Dodge, 6. Trenten Wennermark (Sr) CR Prairie, 7. Nathan Marchand (Jr) SE Polk, 8. Ian Heise (Jr) Waverly-Shell Rock, 9. Joey Harney (Sr) IC High, 10. Alex Richard (Sr) Dubuque Senior

145

1. Cade DeVos (Jr) SE Polk, 2. Trevor Anderson (Sr) Glenwood, 3. Damond Lockner (Sr) Fort Dodge, 4. Brock Parker (Sr) Waukee, 5. Elliott Pohlmeyer (Sr) Johnston, 6. Dalton Woodyard (Sr) Waverly-Shell Rock, 7. Gabe Kjeldgaard (Sr) Lewis Central, 8. Collin Lewis (Jr) North Scott, 9. Mason Morris (Sr) Bettendorf, 10. Matt Connolly (Sr) Dubuque Senior

152

1. Grant Stotts (Sr) WDM Valley, 2. Cayd Lara (Sr) Fort Dodge, 3. Harlan Steffensmeier (Sr) Fort Madison, 4. Lance Runyon (Jr) SE Polk, 5. Ryker Kurimski (Jr) Western Dubuque, 6. Lanny Herzog (Sr) CB Abe Lincoln, 7. Kyle Hefley (Jr) IC High, 8. Jacob Hermann (Jr) Waverly-Shell Rock, 9. Caleb Kingery (Jr) Lewis Central, 10. Luke Fistler (So) Dallas Center-Grimes

160

1. Nelson Brands (Sr) IC West, 2. Zane Mulder (Sr) Dallas Center-Grimes, 3. Jake Matthaidess (So) North Scott, 4. Wilfred Kadohou (Sr) IC High, 5. Alex Ward (Sr) Dubuque Hempstead, 6. Logan Neils (So) Ankeny Centennial, 7 . Levi Egli (So) Fort Dodge, 8. Bryson Hervel (Jr) Waverly-Shell Rock, 9. Blake Underwood (So) WDM Valley, 10. Tanner Doyle (Sr) Cedar Falls

170

1. Ben Sarasin (Sr) CR Kennedy, 2. Jacob Wempen (Jr) Linn-Mar, 3. Anthony Zach (Jr) Waukee, 4. Thad Breitsprecker (Sr) SE Polk, 5. Collin Hushagen (Sr) Johnston, 6. Levon Bellemy (Jr) Davenport Central, 7. Mike Jasa (Sr) CR Prairie, 8. Clement Oyadare (Sr) SC North, 9. Nic Leo (Jr) Ankeny Centennial, 10. Kaden Smith (Jr) Fort Dodge

182

1. Joel Shapiro (Sr) WDM Valley, 2. Anthony Sherry (Sr) Glenwood, 3. Brandon Tessau (Sr) Waukee, 4. Devin Ludwig (Jr) Western Dubuque, 5. Joey Mitchell (Sr) Ottumwa, 6. Colin Hondred (Sr) Ankeny Centennial, 7. Cade Parker (So) CR Kennedy, 8. Will Hoeft (So) IC West, 9. Braxton Bolden (Sr) CR Jefferson, 10. Derek Horak (Sr) CR Prairie

195

1. Tyrell Gordon (Sr) Waterloo East, 2. Jacob Dykes (Sr) IC High, 3. Gabe Christenson (So) SE Polk, 4. Brayden Wolf (So) Waverly-Shell Rock, 5. Ethan Barry (So) Clinton, 6. Brock Bortolotti (Sr) Lewis Central, 7. Triston Licht (Jr) Fort Dodge, 8. Reece Bowlin (Jr) Indianola, 9. Ashton Stoner-DeGroot (So) CR Prairie, 10. Tanner Schultz (Jr) Linn-Mar

220

1. Francis Duggan (Sr) IC West, 2. Greg Hagen (Jr) Dowling Catholic, 3. Isaac Bales (Sr) Glenwood, 4. Drake Leek (Sr) Norwalk, 5. Beau Lombardi (Jr) WDM Valley, 6. Mason Hartman (Sr) Burlington, 7. Zach Petersen (Sr) North Scott, 8. Cameron Jones (Jr) CR Kennedy, 9. Gage Linahon (So) Newton, 10. Sam Wolff (Sr) Indianola

285

1. Caleb Sanders (Sr) Glenwood, 2. Jake Ryan (Sr) Johnston, 3. Nathan McDonald (Sr) Waukee, 4. Dylan Olson (Sr) Dubuque Hempstead, 5. Nolan Bell (Sr) Muscatine, 6. Griffin Liddle (Fr) Bettendorf, 7. Carter Lawrence (So) WDM Valley, 8. Cole Ernst (Sr) North Scott, 9. Manny McGowan (Jr) Davenport Central, 10. Josh Vis (So) CR Kennedy